OWIJARKA - STRETCH MASZYNOWY

Wynajem owijarek w cenie folii maszynowej! Owijarka GRATIS Serdecznie ZAPRASZAM !

Folia polietylenowa

Folia polietylenowa znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Używana jest do pakowania produktów spożywczych jak i przemysłowych. Chroni przed kurzem, zapachem, jest aseptyczna czyli bezpiecznie można w niej przechowywać surowce mięsne, owoce i warzywa. 
Folia w zależności od wytrzymałości ma grubość od 20 μm do 100 μm. Występuje jako folia zwykła, bez możliwości rozciągania lub jako folia o właściwościach termokurczliwych


Folię dzielimy na:

  • Folia HDPE - Polietylen o dużej gęstości. Jest twardszy w porównaniu z LDPE, ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, wyższą temperaturę topnienia (125 °C), wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność chemiczną, wykazuje większą kruchość w niższych temperaturach, jest mniej przezroczysty (mlecznobiały).
  • Folia MDPE - Polietylen o średniej gęstości.
  • Folia LDPE - Polietylen o niskiej gęstości. Jest przezroczysty, giętki i miękki, zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze (nawet do –60 °C), bezwonny, całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów (tlenu i dwutlenku węgla)i substancji aromatycznych (zapachów), natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej, podatny na zgrzewanie, mało odporny na wyższe temperatury.

Folia polietylenowa produkowana jest z granulatów najwyższej jakości, z oryginału lub regranulatu, może być bezbarwna lub barwiona na dowolny kolor, według życzenia klienta. 
W odróżnieniu od folii stretch nie jest rozciągliwa. Folia termokurczliwa produkowana jest z polietylenu o niskiej gęstości. Stosowana w celu pakowania i zabezpieczania produktów zwłaszcza w branży spożywczej. Dzięki swoim właściwościom folia nie tylko będzie zabezpieczała produkty przed rozsypaniem, a także towar będzie prezentował się estetycznie. Za pomocą urządzenia do zgrzewania, pod wpływem ciepła, możliwe jest szybkie i szczelne zabezpieczenie towaru. Może być stosowana do materiałów o różnym, nieregularnym kształcie.


Produkowana folia może mieć postać:

  • rękawa,
  • pół rękawa,
  • taśmy,
  • przekładki
  • woreczków strunowych